2018 Results

2018 Regional Competition Results

Only First Place winners will advance to the Georgia Student Technology  Competition (GaSTC) on March 10 at Middle Georgia State University.

Grades 3-4      
Student Name 1 Student Name 2 Grade/Project Category Project ID
Shirling ,Landen 03~04 – 3D Modeling 2608
Griffin ,Connor 03~04 – Animation 2157
Hindsman ,Isaiah Moore ,Tevin 03~04 – Digital Game Design 2552
Hull ,Brett Caldwell ,Trevor 03~04 – Digital Photo Production 2791
Fales ,Colin 03~04 – Graphic Design 2662
Hynson ,Lilly Hynson ,Matthew 03~04 – Internet Applications 2833
Guy ,Jordin 03~04 – Multimedia Applications 2837
Agbemabiese ,Sed Thomas ,Myles 03~04 – Productivity Design 2899
Hart ,Samuel Smith ,Sawyer 03~04 – Robotics 2260
Hynson ,Lilly 03~04 – Tech Literacy Challenge 3697
Wilson ,Nasir White ,Jeremiah 03~04 – Video Production 3268
Grades 5-6      
Student Name 1 Student Name 2 Grade/Project Category Project ID
Knight ,Robby 05~06 – 3D Modeling 1967
Griswold ,Ella 05~06 – Animation 2767
Metallo ,Lailah 05~06 – Audio Production 2799
Walls ,Riordan Hopson ,Joshua 05~06 – Device Modification 2897
Jennings ,Dalton Noles ,Triston 05~06 – Digital Game Design 2581
Baker ,Jasmine Allen ,Heavenlee 05~06 – Digital Photo Production 2645
Jenkins ,Nicholas 05~06 – Graphic Design 2800
Takvorian ,Bryson 05~06 – Internet Applications 1956
Cisneros ,Issac 05~06 – Multimedia Applications 1963
Reddy ,Nysha 05~06 – Productivity Design 1954
Rogers ,Alex Kent ,Ethan 05~06 – Robotics 2761
CHAMBERS ,LEILA 05~06 – Tech Literacy Challenge 3696
Jones ,Weston Carroll ,Courtney 05~06 – Video Production 2379
Grades 7-8
Student Name 1 Student Name 2 Grade/Project Category Project ID
Lalani ,Sameeha 07~08 – 3D Modeling 2795
Bryant ,Janiyah 07~08 – Animation 2882
Fuenmayor-Diaz ,Sofi Lankford ,Claire 07~08 – Audio Production 2637
Doyal ,Owen Shelton ,Maddie 07~08 – Device Modification 2596
Williams ,Cole Goolsby ,Nicholas 07~08 – Digital Game Design 2176
Cook ,Samantha Bach ,Caroline 07~08 – Digital Photo Production 2562
Cooper ,Annabelle Vetter ,Reagan 07~08 – Graphic Design 2623
White ,Emily Giovanelli ,Angela 07~08 – Internet Applications 2604
Cesarez ,Vaughn Bednarowski ,Emma 07~08 – Mobile Apps 2642
Coleman ,Hannah Brown ,Shelby 07~08 – Multimedia Applications 2582
Tingle ,Sabrina Tingle ,Samantha 07~08 – Productivity Design 2898
Dannelly ,Mac Hemenway ,Jack 07~08 – Programming Challenge 2586
Lovejoy ,Jack Utt ,Ben 07~08 – Project Programming 2643
Van Zyl ,Marc Gerson ,Jacob 07~08 – Robotics 2635
Dennard ,Carter 07~08 – Tech Literacy Challenge 2876
Reyes ,Laila May ,Jayla 07~08 – Video Production 2886
Grades 9-10      
Student Name 1 Student Name 2 Grade/Project Category Project ID
Nunez ,Eli 09~10 – Programming Challenge 3272
Jefferson ,Daniel 09~10 – Robotics 2566
BLAKE ,THURMAN 09~10 – Video Production 2717
Grades 11-12      
Student Name 1 Student Name 2 Grade/Project Category Project ID
Fowler ,Thomas 11~12 – Animation 3274
Duffie ,Parker 11~12 – Device Modification 3273
Thurman ,Carter 11~12 – Graphic Design 3270
Alsobrook ,Polly 11~12 – Mobile Apps 3271
Thomas ,Chris 11~12 – Project Programming 3275
Richie ,Austin 11~12 – Tech Literacy Challenge 690

 

Advertisements